Koniec Popupów i Video Sales Letterów?

Jeśli na swoich ofertach stosujesz Video Sales Lettery lub popupy to bądź czujny… W czerwcu Google ogłosiło, że ich przegląda Chrome automatycznie zablokuje reklamy, które nie spełniają odpowiednich standardów. Oficjalny blog Google Developers stwierdza, że 15 lutego zabiją popupy. Plan jest taki, aby ukarać popupy i natrętne reklamy pełnoekranowe. Przynajmniej taki jest plan.

W efekcie Google nie tylko zabije popuy, ale też zablokuje automatyczne odtwarzanie nagrań i ofert.

Które nagrania zostaną automatycznie odtworzone?

  • gdy Twoje wideo ma wyciszony dźwięk, albo nie ma żadnego dźwięku. Wtedy automatyczne odtwarzanie będzie dozwolone.
  • użytkownik wszedł najpierw na domenę główną, albo jakąś podstronę i przeszedł do oferty w formie wideo. Z tymże oferta musi znajdować się w tej samej domenie.
  • jeśli odwiedzający często odtwarzał nagrania na danej stronie.

Jeśli twoje nagranie, reklama lub oferta nie spełnia tych wytyczny …masz problem. Twoje nagranie nie zostanie automatycznie odtworzone.

Uważasz, że ten problem nie jest poważny i należy go zignorować?

Wyobraź sobie, że wysyłasz mailing. Robisz kampanię product launchową, albo po prostu sprzedajesz za pomocą VSL. Użytkownik po wejściu na stronę nic nie zobaczy. Oferta się nie odtworzy.

Dam Ci przykład:

Film zostanie odtworzony dopiero wtedy, gdy użytkownik wejdzie najpierw na stronę główną (lub inną podstronę), a stamtąd wejdzie na ofertę.

Pod warunkiem, że oferta czy nagranie jest w tej samej domenie.

Problem jest o tyle poważny, bo Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową. Szacuje się, że 59% wszystkich internautów używa Google Chrome.

Wejdź sobie do Google Analytics → Odbiorcy → Technologia → System i przeglądarka

Jak widać u mnie 48,96% użytkowników używa Google Chrome.

Mam też dobre wieści.

Wiele serwisów sprzedających oprogramowanie do robienia popów zaktualizowało swój kod i nie będzie problemu z ich wyświetlaniem.

Jeśli nie otrzymałeś informacji w Search Console to prawdopodobnie problem nie dotyczy Twojej strony.

Dlaczego Google wprowadza te zmiany?

Oczywiście firma uważa, że w ten sposób poprawia komfort użytkowników. Prawdziwy powód jest inny. Google chce zarobić.

Popatrz.

Co robi użytkownik, gdy nie chce oglądać reklam? Instaluje odpowiednie wtyczki, które blokują wszystkie reklamy (w tym reklamy Google). Dlatego Google wychodzi im naprzeciw.

Zablokuje reklamy, nagrania i oferty innych firm, ale nie swoje. Wszyscy na tym zyskają.

Poza nami …

Adrian Kołodziej jest ekspertem do spraw marketingu, budowania lejków sprzedażowych i generowania leadów. Jest czołowym liderem na rynku marketingu internetowego. Jego agencja reklamowa pomaga małym firmom zdobywać klientów przez internet. Swoja karierę rozpoczął w 2009 roku. W ciągu roku zbudował listę na 750 000 adresów. Od tamtego czasu zajmuje się generowaniem leadów, budowaniem list i projektowaniem całych kampanii dla klientów prywatnych.
Previous Post

Jak szybciej pisać oferty?

Next Post

Google i Facebook chce zamknąć Twoje konto

Next Post

Google i Facebook chce zamknąć Twoje konto